søndag 29. desember 2013

Nr. 735: Statsministeren i Israel Benjamin Netanyahu er ikke noe forbilde i moralsk henseende som dessverre mange høyt på strå ikke er i den vestlige verden!

Nr. 735:

Statsministeren i Israel Benjamin Netanyahu er ikke noe forbilde i moralsk henseende som dessverre mange høyt på strå ikke er i den vestlige verden!

Statsministeren i Israel Benjamin Netanyahu og hans tredje kone foruten alle andre elskere han har hatt, uverdig og lite til å være stolt over for en statsleder


Fra Wikipedia: Netanyahu's first marriage was to Miriam Weizmann, who he met in Israel. Weizmann lived near Yonatan Netanyahu's Jerusalem apartment, where Netanyahu was based during his military service. By the time Netanyahu's service was finished, Weizmann had completed her own military service and a degree in chemistry from the Hebrew University of Jerusalem. In 1972, they both left to study in the United States, where she enrolled in Brandeis University while Netanyahu studied at MIT. They married soon afterward. The couple had one daughter, Noa (born 29 April 1978). In 1978, while Weizmann was pregnant, Netanyahu met a British woman named Fleur Cates at the university library, and began an affair. His marriage ended in divorce soon afterward, when his wife discovered the affair. In 1981, he married Cates, but the couple divorced in 1984. In 1991 Netanyahu married his third wife, Sara Ben-Artzi, a psychology major working as a flight attendant, whom he met while traveling on an El Al flight from New York to Israel. The couple has two sons: Yair, a Corporal in the IDF Spokesperson's Unit, and Avner, a national Bible champion and winner of the prestigious National Bible Quiz for Youth in Kiryat Shmona.

In 1993, Netanyahu confessed on live television to having had an affair with Ruth Bar, his public relations adviser, claiming that a political rival had planted a secret video camera that had recorded him in a sexually-compromising position with Bar, and that he had been threatened with the release of the tape to the press unless he quit the Likud leadership race. The crisis eventually subsided, with Benjamin and Sara repairing their marriage, and Netanyahu was elected. However, in 1996, reports emerged of his "close" 20-year friendship with Katherine Price-Mondadori, a married Italian-American woman.

Oversatt med Google: Netanyahus første ekteskap var med Miriam Weizmann, som han møtte i Israel. Weizmann bodde i nærheten av Yonatan Netanyahu Jerusalem leilighet, der Netanyahu var stasjonert under sin militærtjeneste . Etter den tid Netanyahus tjenesten var ferdig, hadde Weizmann avsluttet sin egen militærtjeneste og tatt en grad i kjemi fra Det hebraiske universitetet i Jerusalem . I 1972, dro begge for å studere i USA , hvor hun gikk i Brandeis University mens Netanyahu studerte ved MIT . De giftet seg snart etterpå. Paret fikk en datter, Noa ( født 29 april 1978 ).

I 1978, mens Weizmann var gravid, møtte Netanyahu en britisk kvinne som heter Fleur Cates på universitetsbiblioteket, og begynte en affære. Hans ekteskap endte i skilsmisse like etterpå , da hans kone oppdaget saken . I 1981 giftet han seg med Cates , men paret skilte seg i 1984 . I 1991 Netanyahu giftet seg med sin tredje kone, Sara Ben - Artzi , en psykolog, jobber som flyvertinne , som han møtte mens han reiser på en El Al fly fra New York til Israel . Paret har to sønner: Yair, en korporal i IDF Pressetalsmann sin Unit, og Avner, en nasjonal bibel mester og vinner av den prestisjetunge National Bible Quiz for ungdom i Kiryat Shmona.

I 1993, Netanyahu tilstått på direktesendt TV til å ha hatt en affære med Ruth Bar, hans PR- rådgiver, hevder at en politisk rival hadde plantet en hemmelig video kamera som hadde spilt ham i et seksuelt kompromittere stilling med Bar, og at han hadde blitt truet med utgivelsen av båndet til pressen hvis han ikke sluttet Likud lederskap rase. Krisen slutt stilnet, med Benjamin og Sara fikk sitt ekteskap tilbake igjen, og Netanyahu ble valgt. Men, i 1996, rapporter dukket opp om hans " close" 20 -års vennskap med Katherine Price- Mondadori, en gift italiensk - amerikansk kvinne . (sitat slutt).

Statsministeren i Israel Benjamin Netanyahu er lik Pastor Jan Hanvold og dessverre mange andre i den vestlige verden. Skilt og gjengiftet, derfor burde de ikke vært ledere!

Det er noe av det dyriske og demoniske som kommer frem her. Der en får tillitt og innpass ved å legge ned mest og flest kvinner som en ender i senga med. Dette er som makt, som det er i dyrenes verden.

Barack Obama og Helle Thorning-Schmidt i het flørt som kona til Obama ikke likte.Michelle Obama oppførte seg som ei «normal» dame, dette ble tatt ille opp. Og bra er det, men hvor mange andre gjør det samme?

Her fra Wikipedia om løvene: Flokkens dominerende hann er den som har rett til å pare seg. Det hender at to hanner danner et forbund for å kunne overta plassen som leder av flokken, og dermed retten til å pare seg. Migrerende hanner som overtar en flokk vil ofte drepe ungene etter andre hanner, siden hunnene da kommer i brunst igjen. Slik sikrer de retten til å føre sine gener videre. Løver parer seg hele året, men oftest i forbindelse med regntiden. Hannen kan pare seg fra den er omkring 5 år gammel. (sitat slutt).

Med andre ord, til flere å parre seg med, til større makt og revir. Dette er i dyrenes verden, og slik er det i ferd med å bli i den vestlige verden. Dette er ille, fordi det dypest sett er Satanisk og demonisk.

Moral og etikk spiller stor rolle i blant oss mennesker uansett hvilken tro og nasjonalitet vi har. Flerkoneri som vi finner flere plasser, ikke minst i Afrika er også en ukultur og som er dypest sett ikke av det gode. La oss som troende være et forbilde i menigheten der gjengifte ikke er tillatt er min klare oppfordring. Jeg vet en ting, Guds ord sier klart at Gud skapte oss til en mann og en kvinne som skal leve livet ut i sammen. alt utenforbi det er også utenforbi Guds gode og hellige vilje, ifølge ham som har skapt oss.

Relaterte linker: http://blog.janchristensen.net/2011/10/nr-217-emanuel-minos-er-gatt-fra-vre-en.html http://blog.janchristensen.net/2011/09/nr-189-falske-profeter-eller-sverter-vi.html http://blog.janchristensen.net/2011/05/nr-138-hvem-var-bileam-og-hva-star-hans.html http://blog.janchristensen.net/2013/02/nr-544-din-dobbeltmoral-eller.html http://blog.janchristensen.net/2011/08/nr-176-guds-domstol.html http://blog.janchristensen.net/2013/07/nr-637-alle-trosbekjennelser-at.html http://janchristensen.net/artiklerhoved.php?side=Menigheten-jordens-stoorste-under http://janchristensen.net/artiklerhoved.php?side=Katolikere-og-karismatikere http://janchristensen.net/artiklerhoved.php?side=Menigheten http://janchristensen.net/artiklerhoved.php?side=treenighetsdogmet http://blog.janchristensen.net/2013/03/nr-572-pave-frans-1-har-hentet-navnet.html http://blog.janchristensen.net/ http://janchristensen.net/ http://the-heavenly-blog.janchristensen.net/

Ingen kommentarer: